Blog

Jak wygląda rynek pracy w Niemczech?

Duży odsetek Polaków rozważa emigrację zarobkową i wyjazd do pracy w Niemczech. Związane jest to z możliwością łatwiejszego znalezienia pracy z wyższym wynagrodzeniem oraz stosunkowo niewielką odległością od kraju rodzinnego. Jak wygląda sytuacja na niemieckim rynku pracy i dlaczego coraz więcej osób decyduje się na poszukanie stałej pracy u zachodniego sąsiada? Korzystna sytuacja na niemieckim […]

Jak wygląda praca magazyniera w Niemczech?

Przeglądając oferty pracy w Niemczech, możemy zauważyć, że dość często pojawiają się tam pracy dla magazynierów. Jest to praca, która nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują pracy w Niemczech bez dobrej znajomości języka. Na czym polega praca magazyniera w Niemczech?

Pozwolenie na pobyt w praca w Niemczech

Rynek pracy w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjny dla Polaków. Wielu   korzysta z usług biur pośrednictwa pracy i wyjeżdża do pracy w Niemczech bez znajomości języka oraz bez podstawowej wiedzy na temat formalności, które ich czekają. Jedną z takich spraw, które czekają na nas w Niemczech, jest obowiązek meldunkowy oraz uzyskanie pozwolenia na pobyt. Dlatego […]

Czy warto być spawaczem w Niemczech?

Spawacz to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Osoby posiadające uprawnienia do wykonywania tej profesji bez trudu znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej technologii łączenia różnego typu metali.

Uprawnienia na wózki widłowe a praca w Niemczech

Szukając pracy za granicą, zapewne zauważyłeś, że dość często pojawiają się oferty pracy w Niemczech dla operatorów wózków widłowych. Jak uzyskać takie uprawnienia i o jakie dokumenty zadbać, jeśli myślimy o stałej pracy w Niemczech?

Oferty pracy w Niemczech – na co powinniśmy uważać?

Dla większości Polaków praca za granicą jest szansą na lepszy zarobek. Niestety można równie łatwo stać się ofiarą oszustów. Podpowiadamy, co powinno wzbudzić naszą podejrzliwość podczas przeglądania ofert pracy w Niemczech.